PAI'den Haberler - 13 Temmuz, 2020

Yenilenen PAI bülteninin 15. baskısına hoşgeldiniz! PAI projesinde gerçekleşen heyecan verici çalışmalarımızı okuduğunuz için ve desteklediğiniz için topluluğa büyük bir teşekkür ile başlamak istedik! Bu haftaki güncellemeleri beğeneceğinizi umuyoruz.

Duyurular :computer:

18 Temmuz 2020, 10:00 AM Pekin Saati (18 Temmuz 05:00 AM Türkiye saati)'nde, PAI ana katılımcıları, PAI Hibrid Konsensüsü ile ilgili soruları sunmak ve cevaplarını almak için bir AMA’ya ev sahipliği yapacaklar. Ayrıca, PAI blockchain’de blockchain araştırması ve endüstrisi için bazı sıcak konularda akademik kurumlarla işbirliği yapmaya hazırlanıyoruz.

AMA’ya katılmak için buraya kaydolun: KAYIT

PAI Haftalık Güncellemeler :computer:

PAI Coin Pool

PAI Miner’ın yeni bir sürümü yayında! Bu yeni sürüm 1.0.0.25, uygulamanızın bağlantı durumunu kolayca izlemenizi sağlayan bir durum göstergesi sunar. Gördüğünüz üç durum aşağıdaki gibidir:

  • Bağlı (Yeşil Işık): PAI Miner’ın çalıştığını ve PAI Coin Pool’a bağlı olduğunu gösterir.
  • Bağlı değil (sarı ışık): PAI Miner’ın çalıştığını, ancak PAI Coin Pool’a bağlanamadığını gösterir. Bu durumda, internet bağlantınızı kontrol etmelisiniz.
  • Kapalı (Kırmızı ışık): PAI Miner çalışmıyor gösterir. Bu durumda, mininge başlamak için istediğiniz zaman “Başlat” ı tıklayabilirsiniz.

PAI Coin Pool’u indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Windows: https://paicoinpool-assets.s3-ap-southeast-1.amazonaws.com/production/PAIMinerSetup-Windows-1.0.0.25.exe

macOS: https://paicoinpool-assets.s3-ap-southeast-1.amazonaws.com/production/PAIMinerSetup-macOS-1.0.0.25.dmg

Linux: https://paicoinpool-assets.s3-ap-southeast-1.amazonaws.com/production/PAIMinerSetup-Linux-1.0.0.25

Bu hafta, PAI Coin Pool abonelik hizmetini hayata geçirmek için çalışmaya devam ediyoruz. Buraya PAI Coin Pool’a ilk erişim ve kaydolmak için hatırlatma: https://gold.paicoinpool.com/

PAI Coin Pool Gold İlk Erişim

PAI Hybrid Consensus

Geçen hafta yaptığımız bazı işlerin / PR’ların ve ilerlemelerin bir görüntüsü:

  • SHA-3’ü desteklemek ve stratum sunucusundan alınan blok şablonuna dayalı karma işlevler arasında geçiş yapmak için CPU miner’a devam eden güncellemeler.
  • Geçen hafta, PAIchain.info Hibrit uyumluluğu için gerekli güncellemelerinin tasarlamasını yapıp maddeler halinde bildirdik. Yeni tasarımın bir önizlemesi için geçen haftaki bültene göz atın. Bu hafta, güncellemeleri uygulamak için çalışmaya devam ediyoruz.

Proof of Useful Work

Github deposunun yararlı çalışmalarını doğrulamak için kapsamlı belgeler yazdık. PAI geliştiricileri, herkesi tamamen işlevsel ve etkileşimli kod tabanını kontrol etmeye ve herhangi bir geri bildirim göndermeye teşvik eder.

PoUW demosunu çalıştırmak için ayrıntılı öğreticiyi buradan takip ederek başlayabilirsiniz:

Sorularınız? Yorumlarınız? Geri Dönüşleriniz?

PaiForum’da sesinizi duyurun!

Desteğiniz için teşekkürler! :pray:t3:

1 Like