PAI Blockchain ve PAI Data Storage Protocol, Uncle Sabas Poppadom şirketine gıda menşei takibi ve tedarik zinciri yönetimi çözümlerini sağlıyor

Uncle Saba, ABD, Singapur, Kanada, Çin, Kore ve Japonya gibi ülkelerde dünyanın önde gelen perakendecilerinde bulunan lezzetli ama sağlıklı protein dolu atıştırmalıkların üretiminde liderdir. Sürdürülebilir beslenmeyi teşvik etme misyonumuzun bir parçası olarak, Uncle Saba, tedarik zincirine şeffaflık ve sürdürülebilirlik getirmek için açık kaynaklı PAI Blockchain ile bir kavram kanıtı üzerinde çalışıyor. Hazır olduğunda, bir kullanıcı, gıda ürününde kullanılan hammaddelerin yanı sıra kökenleri hakkında PAI Blockchain ile bilgileri görmek için Uncle Saba’nın kutusundaki bir QR kodunu tarayabilecektir. Çipin alıcısının yerel dilinde bilgi sağlamak için en iyi çaba gösterilecektir.

Bu nedenle, PAI blockchain’i ve veri depolama protokolünü kullanıyoruz. Burada blockchain hakkında bilgi sahibi olmak, Uncle Saba’nın bir teneke kutusunun tedarik zinciri boyunca bildirilen verilerin zamanında, doğru ve tarif edilmeye karşı dayanıklı olmasını sağlama amacına hizmet eder. Geleneksel veri izleme, bir ürün çiftlikten çatala taşınırken yanlış veya güncel olmayan verilere sahip olmak gibi lojistik ve bilgi zorluklarıyla karşı karşıyadır.

Proje PAİ veri depolama Protokolü (“PAİ verileri”), proje Pai Blockchain protokolünü, keyfi verilere erişimi güvence altına almak ve sağlamak için bir yöntem içerecek şekilde genişleten bir şartnamedir. PAI verilerinin desteklediği iki önemli işlem türü vardır: depolama işlemleri ve Paylaşım işlemleri. Bir depolama işlemi, verileri PAI Blockchain üzerinden depolamak için kullanılır ve depolanan verilerin sahipliğini talep etmek için kullanılabilir; bir paylaşım işlemi, bir Gönderen ile Pai Blockchain üzerinden belirlenmiş bir alıcı arasında veri erişimi sağlama ve iptal etme olanağı sağlayarak verileri paylaşmak için kullanılır.

Benzer blockchain tabanlı dosya depolama sistemleri (örneğin, IPFS/FileCoin, Storj, Permacoin, Spacemint, vb.) ile karşılaştırıldığında, PAI Data’nın avantajları, depolama sağlayıcıları için giriş için daha düşük bariyer, depolama ödemesinde daha fazla esneklik ve veri aktarımında daha yüksek verimlilik içerir. Daha fazla bilgi için, Pai veri depolama protokolü projesinin makalesine göz atın. Gelecekte, PAI blockchain veri depolama protokolünün en son araştırma ilerlemesini ve uygulamasını zamanında senkronize edeceğiz.

Uncle Saba, bu kavram kanıtı öncesinde bir illüstrasyon hazırladı. Aşağıdaki QR kodunu tarayabilir ve PAİ blok zincirindeki Saba yongaları hakkındaki bilgileri görebilirsiniz.

Bölgenizde Uncle Saba’nın Poppadom’larını arıyorsanız, lütfen www.unclesabas.com adresini ziyaret edin!

Geliştiricilerden veya topluluk üyelerinden işbirliği için herhangi bir geri bildirim ve öneri, sürdürülebilirliğe ulaşma ve sağlıklı yiyecekler yeme yolculuğunun bir parçası olarak memnuniyetle karşılanır.